Haber

AK Partili Karahocagil: “Bu yıl bölge ihtiyaçları doğrultusunda 15 bin yeni derslik hedefleniyor”

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, bölge ihtiyaçları doğrultusunda bu yıl 15 bin yeni derslik yapılmasının hedeflendiğini belirtti.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, ortaöğretimde 10 bin Okul Projesi’nin bu yıl hayata geçirildiğini, orta öğretimdeki fırsat farkını azaltmak için liselerin imkanlarının iyileştirilmesinin hedeflendiğini söyledi. okul.

Bölge ihtiyaçları doğrultusunda bu yıl 15 bin yeni derslik yapılmasının hedeflendiğini kaydeden Karahocagil, yeni düzenlemelerle öğretmenlerin özlük haklarına ilişkin ek iyileştirmeler yapmayı hedeflediklerini de anlattı.

Karahocagil, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin rehberlik hizmetinden daha aktif yararlanabilmeleri ve erişimlerini kolaylaştırabilmeleri için hizmet veren Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinin (RAM) sayısının hedefi aşarak 2022 yılında 286’ya ulaştığına işaret ederek, şunları kaydetti:

“RAM’lerde ilk kez fizyoterapist istihdamı sağlanmıştır. RAM sayısının 2023 yılına kadar 300’e çıkarılması hedeflenmektedir. Üstün yetenekli öğrencilerimizin eğitim ihtiyaçlarının desteklenmesi ve yetenekli öğrenci potansiyelinin artırılması amacıyla kapsam ve sayısı 225 olan Bilim ve Sanat Merkezlerinin (BİLSEM) kapasitesi artırıldı. 2022 hedefi aşılarak 375’e çıkarıldı. Bu kurumlardaki öğrenci sayısı 67 bin 375’ten 86 bin 436’ya yükseldi. Bu yıl tüm ilçelerde BİLSEM kurulacak ve öğrencilerin ulaşımı kolaylaştırılacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu