Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şehirlerimiz beceriksizlerin elinde harabeye döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şehirlerimiz beceriksizlerin elinde harabeye döndü

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti ve Cumhur İttifakı dışında vizyoner program ve projelere değer veren başka bir siyasi yapının bulunmadığını belirterek, şunları söyledi: “Bırakın yeni işler yapmak, yapılan işin üstünü örten vasıfsız insanlar, Verilen hizmetleri kesintiye uğratıp, tüm oyun planlarını yalan ve algı üzerine kuruyorlar.” “Şehirlerimiz onun elinde harap oldu. Gerçi ‘Hiçbir şey yapmadılar’ demek doğru değil. Mesela çok gösteriler yaptılar. Mesela çok tatil yaptılar. Mesela ittifaklar yaptılar. Hem yerli hem yabancı karanlık çevreler var” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Congresium’da AK Parti Ankara ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuştu. Erdoğan, inşaatı tamamlanan Genel Merkez’in yeni ek binasının büyük salonunda 30 Ocak Salı günü seçim beyannamesini açıklayacaklarını söyledi. Büyükşehir adaylarının da kendi şehirleri için projelerini açıklamaya hazırlandıklarını, İstanbul adayı Murat Kurum’un bir süredir yürüttüğü kampanyasını yarın resmen başlatacağını belirten Erdoğan, “İstanbul son yıllarda resmi olarak Gözü, gönlü başka kanallarda olan bir yönetimin elinde geriledi, tıkandı. Adeta bir fetret dönemi gibi.” İstanbul’u hak ettiği vizyona, çalışmaya ve hizmet belediyeciliğine kavuşturmak için artık gün sayıyoruz. Murat kardeşimizin bilgi birikimi, tecrübesi, dinamizmi ve iş odaklı karakteriyle başta deprem hazırlığı olmak üzere şehrin tüm altyapı sorunlarını çözecek doğru isim olduğunu biliyoruz, inşallah İstanbul “O da görecek” dedi.

‘ANKARA’NIN ALTIN ​​ÇAĞINI GİRECEĞİNE İNANIYORUM’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok ve diğer adayların da yakın zamanda aynı adımları atacaklarını belirten Erdoğan, “Hizmetle tarih yazan Turgut Altınok kardeşimizin projeleri sayesinde Ankara’nın altın çağına gireceğine yürekten inanıyorum. Büyükşehir Keçiören’de yazdığı destanı AK Parti kurulduğu günden bu yana genel, yerel ve “Güçlü programı, iddialı projeleri ve iyi niyetleriyle her seçimde milletimizin karşısına çıkmış bir partidir.” servis hazırlıkları. AK Parti’nin milletimize hizmette yakalayabileceği başarıyı muhalefetin yerel yönetim seçimlerinde hem merkezi yönetimle hem de yerel yönetimle el ele vererek yakalaması mümkün değildir” dedi.

‘BOL ŞEKİLDE TATİL GEÇİRDİLER’

AK Parti ve Cumhur İttifakı dışında vizyoner program ve projelere önem veren başka bir siyasi yapının bulunmadığını belirten Erdoğan, “Çünkü onların ülkeye, şehirlerimize iş getirme, milletimize hizmet etme konusunda hiçbir dertleri yok. Kendi çekişmelerinden korkuyorlar, çıkar ve paylaşım kavgalarından korkuyorlar, vatan ve millet düşmanlarıyla iş yapıyorlar.” Sendikal çabaları nedeniyle muhtemelen program ve projelere zaman bulamıyorlar. Şehirlerimiz, bırakın yeni eserler yaratmak şöyle dursun, yapılan işleri örtbas eden, verilen hizmetleri kesintiye uğratan, tüm oyun planlarını yalan ve algı üzerine kuran beceriksizlerin elinde harabeye çevrildi. Biz vaat ettiği bazı şeyleri çeşitli sebeplerle yapamayanlardan değiliz, yıllarca iktidarda kalmasına rağmen hiçbir şey yapmayanlardan bahsediyorum. Gerçi ‘hiçbir şey yapmadılar’ demek doğru değil. Mesela çok sayıda gösteri düzenlediler. Mesela çok tatil yaptılar. Mesela iç ve dış karanlık çevrelerle ittifaklar yaptılar. Mesela belediye birimlerini siyasi paylaşımın mezesi olarak kullandılar. Kısacası kendi şehirlerinin sorunlarını analiz etmek dışında her şeyi yaptılar. Kibirli tavırlarıyla sergiledikleri komiklikleri saymıyorum bile. Daha bölücü örgütün kontrolündeki partiyi kendi şehirlerinin yönetimine dahil etme planlarını saymıyorum bile. “Başkan yardımcısı olma hayaliyle aylarca şehirlerini terk etmelerini saymıyorum bile” dedi.

‘İŞSİZ VE HİZMETSİZ GEÇİRİLEN YILLAR’

Erdoğan, muhalif belediye başkanlarının eser yaratmak adına bir şey yaptığını görmediğini, duymadığını belirterek, şöyle konuştu:

“Öte yandan şehirlerimizin ihmali ve gerilemesi açıklamaya gerek kalmayacak kadar açıktır. Bunları söylerken amacımız ne polemik yapmak, ne de kimseyi kandırmaktır. Biz sadece milletimizin duygularını, sıkıntılarını ve sıkıntılarını dile getiriyoruz. Üstelik bu muhasebeyi sadece muhalefet adayları için de yapmıyoruz, elimizi vicdanımıza koyuyoruz, baktığımızda görüyoruz ki; özellikle ülkemizin ilk 3 büyük şehrinde vakitlerini muhalefet adaylarıyla geçiriyorlar. temel atma törenleri yapan ve atılan temelleri atan, utanması gerektiği halde kenti için büyük projeleri olmayanlarla övünen, yıllardır altyapı çalışması yapmayan, sadece tabela değiştiren, milletin iradesine boyun eğen, sömürü ve kaygı politikasıdır. Kısaca işsiz, hizmetsiz geçen yıllardan bahsediyorum. Milletimiz 31 Mart’ta bunun hesabını mutlaka sandıkta soracaktır. Ancak başka kaygılarımız da var. Umuyoruz ki İktidara geldiklerinde seçim öncesi söylediklerinin tam tersini yapan bu kendini beğenmiş siyasetçiler gençlerimize kötü örnek teşkil etmeyecektir. “

‘İŞLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ’

AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana çalışma ve hizmet politikasıyla milletin gönlünde yer ettiğini belirten Erdoğan, “Türkiye’nin siyasi gidişatından rahatsız olanların sahnelediği oyunlarda figüranlık yapanlar, Türkiye’yi engellemeye yönelik diplomatik, ekonomik ve askeri girişimler bu dili anlamıyor, sadece bu dili anlamıyorlar.” Emperyalistlerin dayattığı senaryoları tekrarlıyorlar. Üzerimize saldıkları terör örgütlerini destekliyorlar. Elbette bu gerçekleri milletimizle paylaşacağız. Ancak zamanımızı ve enerjimizi boşa harcamalarına asla izin vermeyeceğiz. Onun için biz buna ‘gerçek belediyecilik’ diyoruz. Bu yüzden işimizi her zaman ve daima yapıyoruz. ‘Sahada gereğini yapacağız’ diyoruz. Onun için programlarımızla, projelerimizle, eylemlerimizle milletimizin karşısına çıkıyoruz. Onun için gece gündüz çalışıyoruz, ‘çalışacağız’ diyoruz. İşimizi hakkıyla yaparsak, milletimizin gönlünü kazanırsak zamanımızı, gücümüzü, imkanımızı milletimizin hizmetine sunacağız. Hazırlanırsak, milletimizin huzuruna boş sözlerle, saçmalıklarla, reklamlarla değil, gerçek hizmetlerle çıkarsak, işlerimizi prestijden, gösterişten, kibirden uzak, mütevazı bir şekilde yürütürsek, yani gerçek olursak, emin olun. bu eğri ulusumuzun belası olacak. Bırakın siyaseti kolay bir toplama ve çıkarma işlemine indirgesinler. Algı ve söz oyunlarıyla milleti kandırabileceklerini zannetsinler. Siyaseti başarıya açılan bir kapı olarak görmeye devam etsinler. Biz işimize bakacağız. Görevimizi en gerçek ve samimi şekilde yapmaya odaklanacağız” dedi.

‘EMEKLİLERİMİZ İÇİN TÜM FIRSATLARIMIZI HAREKETE GEÇİRDİK’

Erdoğan, seçime hazırlanırken bir yandan da şartları zorlamak pahasına ülkenin ihtiyaçlarına ve milletin beklentilerine cevap verecek politikaları kararlılıkla uyguladıklarını söyledi. Erdoğan, “Çalışanlarımızın refah düzeyini artırmak, sorunlarını hafifletmek için tüm kaynaklarımızı seferber ettik. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 16 milyon emeklimizin tamamına tek sefere mahsus 5 bin lira ödeme yapmıştık. Kabine toplantımızın ardından kabine toplantımızın ardından konuştuk. Emeklilerimizden gelen haklı talepler doğrultusunda bakanlarımıza gerekli düzenlemelerin yapılması talimatını verdim.Bu doğrultuda SSK’lı ve Bağ-kur emeklilerimizin emekli maaşlarının artış oranının memur emeklilerimizle aynı seviyeye çıkarılmasına karar verdik. SSK ve Bağ-kur emekli maaşlarına ek zam yapılmasına ilişkin Meclis’ten onay alındıktan sonra 6 aylık artış oranı Ocak 2024 itibarıyla yüzde 49,25 olacak. Devletimizin imkanları arttıkça, vatanına ve milletimize hizmete ömrünü adamış emeklilerimizin de faydalanmasını sağlayacağız. Emeklilerimizi seçimden seçime anan başta istismarcı muhalefet olmak üzere hiç kimsenin ilişkilerimizi bozmasına izin vermeyeceğiz. Yüzde 49,25’lik artış oranının SSK ve Bağ-kur’un çabalarına hayırlı olmasını diliyorum.”

‘FÜZELER UZAYA GİTMEYE DEVAM EDECEK’

Erdoğan, Gezi olaylarından bu yana ülkenin attığı her güzel adımı engellemeyi misyon edinenlerin son dönemde yeniden ortaya çıktığını belirterek, “Mesela Merkez Bankası (MB) rezervlerimiz 145,5 milyar dolarla rekor kırdı mı? ? Hızla harekete geçiyorlar. Asılsız söylentilerle ekonomide onlara çok emek veriliyor.” Güvendiğimiz istikrar ortamını bozacak kampanyalar başlatıyorlar. Uzaya astronot göndererek bu alanda tarihi bir adım mı attık? Bunlar aptallar tarafından basılıyor. Projenin niteliğinden maliyetine kadar bir sürü çılgın tezle bu güzel eserin değerini düşürmeye çalışıyorlar. Savunma sanayimiz gurur verici başarılarıyla ülkemizin gücüne güç katıyor mu? Ekledi; başlarına kaynar su dökülüyor. Ulusal çıkarlarımız açısından bu kadar kritik bir konuda dahi kafa karışıklığı yaratmaya çalışmaktan çekinmiyorlar. Ey muhalefet, ne yaparsanız yapın füzeler uzaya gitmeye devam edecek. Uçak gemilerimizin inşası devam edecek. Fırkateynlerimiz her zaman denizlere inecek. Çünkü karada, denizde, havada her yerdeyiz; İnşallah savunma sanayimizde güç gösterimizi sürdüreceğiz. Deprem bölgesini yeniden ayağa kaldırmak için gece gündüz çalışırken, yıkımımızı hedef alan terör örgütleriyle çaresizce mücadele ederken, şer zihniyetinin aynı yenilgileriyle karşılaştık. Ülkenin başına gelen her felaketten sadistçe zevk alan, işler iyi gittiğinde rahatsız olan bu hasta kalabalığın çıkardığı gürültü çoğu zaman kendi boyutundan çok daha fazladır. “Geçmişten bugüne, Gezi olayları, darbe girişimleri, terör örgütlerine verilen açık ve örtülü destek, ekonomik dayatma, manipülasyon, siyasi ve sosyal provokasyonlarla hiçbir fırsatı kaçırmadan ülkeyi tuzağa düşürmeye çalıştılar.”

‘KAYBETTİKLERİNİ GÖRDÜKÇE ÇİRKİN OLACAKLAR’

Muhalefetin hiçbir zaman herkes gibi Türkiye’nin başarılarıyla gurur duymayı, milletle birlikte sevinip üzülmeyi başaramadığını belirten Erdoğan, şöyle konuştu: “Bugün olumlu sonuçlar aldığımız ekonomik programımızı bozmaktan, değersizleştirmeye kadar. İlk insanlı uzay misyonumuzla Türkiye’nin başarılarını hedef alarak kendilerine yer açtılar.” Bunu açmaya çalışıyorlar. Kadim insanlar ‘saçmalık, doğru yerden uzaklaştırılıncaya kadar dünyayı dolaşır’ derler. Allah’a şükür milletimizin öngörüsü sayesinde bu hilelerin hiçbiri işe yaramasa da maalesef bıraktıkları izlerin ülkeye ekonomik bir maliyeti var. Çeşitli vesilelerle bölücülerin, fitne odaklarının yalanlarını ortaya çıkararak milletimize güven vermeye çalışıyoruz. Yerel seçimler öncesinde bu tür yıkıcı çabaların artacağı açıktır. Kaybettiklerini gördükçe daha da çirkinleşecekler. Tüm yolları denemekten ve tüm tuşlara aynı anda basmaktan çekinmeyecekler. Türkiye, ekonomide, uluslararası yatırımlarda, teknolojide, diplomaside, terörle mücadelede başarı çıtasını yükseltirken, kaos ve istikrarsızlıktan beslenen bir ülkedir. milletin düşmanları da boş kalmayacaktır. Ama artık bu oyunlara karşı tecrübeli ve dayanıklıyız. “Tüm umutlarını ülkemizin tökezlemesine bağlayanları daha önce olduğu gibi yine hayal kırıklığına uğratmaya kararlıyız” dedi.

ADAYLAR

Erdoğan, konuşmasının ardından Ankara’da ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Buna göre; Akyurt’ta Hilal Ayık, Altındağ’da Veysel Tiryaki, Ayaş’ta Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP), Bala’da Ahmet Buran, Beypazarı’nda Tuncer Kaplan, Çamlıdere’de Hazım Caner Can, Çankaya’da Duhan Kalkan, Baki Demirbaş, Elmadağ’da Eyüp Tekiner, Enver Demirel (MHP) Etimesgut’ta, Hüsamettin Ünsal Cihan’da, Ramazan Şimşek (MHP) Gölbaşı’nda, Muzaffer Yalçın Güdül’de, Özdemir Turgut Haymana’da, Serhat Oğuz Kahramankazan’da, Erdal Katılım (MHP) Kalecik’te, Zafer Çoktan Keçiören’de, Süleyman Acar Kızılcahamam, Mamak’ta Asım Balcı, Nallıhan’da İsmail Öntaş, Polatlı’da Levent Çağlancı (MHP), Pursaklar’da Ertuğrul Çetin, Sincan Murat Ercan, Şereflikoçhisar’da Memiş Çelik ve Yenimahalle’de Abdulkadir Aydoğan aday oldu.

habercameli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort