Haber

Depremzedelerden yardım çağrısı: Ev ve yiyecek istiyoruz

BURHAN DEMİRCİOĞLU

osmaniye Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinden Kahramanmaraş’ın Kadirli ilçesine gelen ve çadırlarda yaşayan depremden etkilenen aileler, gıda ve barınma ihtiyaçları olduğunu belirterek yardım bekliyor. Depremden sağ kurtulan Resul Geri Döndü: “Evlerimiz yıkıldı, kalacak yerimiz yok. Ev istiyorum, yemek istiyorum. Kadirli’ye geldik ve şimdi Yeşiltepe Mahallesi’ndeki mezarlıktayız. Ne paramız var, ne pulumuz, ne de pulumuz var.” Yiyecek yok. Bize yardım ettiler, geldiğimiz insanlar bize yardım etti. “Çok yetim var, 6-7 tane. Biz 3-4 aileyiz, gelip buraya çadırımızı kurduk. Kalacak bir ev istiyorum” dedi.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinden Osmaniye’nin Kadirli ilçesine gelerek mezarlığın yanındaki boş alana çadır kuran depremzede aileler, çadırda yaşadıklarını ancak yiyecek ve içeceklerinin olmadığını belirtti. Kalacak yer isteyen aileler ise yardım bekliyor.

“KALACAK BİR EV İSTİYORUZ”

Depremzede Geri Döndü Resul şunları söyledi:

“Kahramanmaraş Elbistan’dan geldik, depremden geldik. Evlerimiz yıkıldı, artık kalacak yerimiz yok. Ev istiyorum, yemek istiyorum. Çocuklarım var, yetimlerim var. Şimdi kalacak yerim yok. Kadirli’ye, şimdi Yeşiltepe Mahallesi’ne geldik. “Mezarlığın yanındayız. Paramız yok, pulumuz yok, yiyeceğimiz yok. İnsanlar bize yardım etti, geldiğimiz yerdeki insanlar bize yardım etti. Sayıları 6-7 olan yetimlerim var. Biz 3-4 aileyiz, gelip çadırlarımızı buraya kurduk. Kalacak bir yer istiyorum.”

“HİÇBİRŞEYİMİZ YOK”

Hüsnü Resul, “Evimiz yıkıldı, mümkünse bize ev isterim. Yerimiz yok, yiyeceğimiz yok, çıkaramadık, depremde hep toprak altında kaldı” dedi. . Mümkünse bize bir ev rica ediyorum. 3-4 aileyle geldik, çadırlarda kalıyoruz, rezalet. Suyumuz yok, elektriğimiz yok.” “Hayır, elimizde hiçbir şey yok, yani fiyat bölümümüz yok, görüyorsunuz” dedi.

Kaynak: ANKA/Ömür

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu