Teknoloji

Elon Musk’tan şoke eden bir karar daha: Cevap veremedim, Twitter’ın Spaces özelliğini tamamen kapattım

Elon Musk, platformdan yasaklanan gazetecilerin yer aldığı bir grup sohbete katıldıktan sonra Twitter şunları söyledi: Spaces kümesi, ses özelliğini en azından kesintili olarak geri çekmiştir.

Bu olaydan kısa bir süre önce, Elon Musk’ın özel jetini izlemek için halka açık verileri kullandığı için Twitter’da yasaklanan ElonJet Twitter hesabıyla ilgili daha önceki bir haberi bildiren birkaç önde gelen gazeteci de askıya alındı.

Görünüşe göre Twitter, yasaklı kullanıcıların Twitter Alanlarına katılmasına ve diğer üyelerle sohbet etmesine izin veren garip bir özelliğe sahip ve yasaklı hesaplardan bazıları katılmayı seçti. BuzzFeed muhabiri Katie Notopoulosdün gece bir grup sohbeti başlattı ve bunun ortasında Washington Post’tan Drew Harwellve Mashable’dan mat bağlayıcıHesapları Twitter tarafından askıya alınan bir grup gazeteci. Jack Sweeneybu sohbete katıldı

Sohbete katılan en değerli isim doğal olarak Elon Musk oldu. Musk, özel jetinin gerçek zamanlı konum bilgisini paylaşanların yanı sıra haberi yapanları da eleştirmeye devam etti. Röportaj, YouTube da dahil olmak üzere çeşitli çevrimiçi kanallarda bulunabilir.

Bazı tutarsızlıkları nedeniyle gazeteciler tarafından baskıya maruz kalan Musk, sohbeti aniden bıraktı ve kısa bir süre sonra Spaces özelliği sorun çıkarmaya başladı.

Bu yazının yazıldığı sırada, yeni bir Spaces sohbeti başlatmak veya mevcut bir sohbete katılmak mümkün değildi. Spaces’ta neler olduğunu merak eden bir Twitter kullanıcısına yanıt olarak Musk, ” eski bir hatayı düzelttin‘ diyerek yarın tekrar çalışmaya başlamasının beklendiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu