Haber

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı yangın alanında incelemelerde bulundu

BURSA (İGFA) –Geçtiğimiz Salı günü tarihinin en büyük yangınlarından birini yaşayan İnegöl’de başta devlet kurumları olmak üzere herkes sürecin normale dönmesi için bir dizi çalışma yürütürken, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez İnegöl’e geldi. Belediye Başkanı Alper Taban ile uyum içinde bu sabah.

Bakan Yardımcısı Dönmez, bölgede incelemelerde bulunarak, yangında işyerleri kullanılamaz hale gelen sanayicilerle görüştü.

BAKAN YARDIMCISI TÜM SORULARI CEVAPLADI

Bilgilerin ardından sanayiciler, taleplerini Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dönmez’e iletti.

Karşılıklı istişareler sonucunda firmaların tekrar ayağa kalkması için izlenecek yol haritası belirlenmiş ve firma yetkililerine izlemeleri gereken yol hakkında bilgi verilmiştir.

Sanayicilerin soruları üzerine Bakan Yardımcısı Dönmez, ilgili kurumların en üst düzey yetkililerini arayarak bilgi aldı ve sanayicileri bu yetkililerle bire bir görüştürdü.

Yangının ardından firma yetkilileri önce alevlerle gösterilen çaba, ardından firmaların tekrar ayağa kalkması için gösterilen çabadan dolayı teşekkürlerini iletti.

Yangının çevredeki diğer adalara sıçramadan önce helikopterler, itfaiye uçakları ve 200 civarında itfaiye aracıyla yoğun çabalarla söndürülmesinin büyük başarı olduğu kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu