Haber

Bahçeli’den İYİ Partililere çağrı: Buzları eritelim ve ‘üç hilal’ etrafında buluşalım!

FLAŞ HABER: MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, “Bugünkü Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminin Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile hiçbir ilgisi yoktur. Dolayısıyla ‘Mustafa Kemal’ diyenlerin adresi Milliyetçi Harekettir” dedi. söz konusu.

Partisinin Eskişehir Odunpazarı Meydanı’nda düzenlediği “14 Mayıs’ta Milletim Sıra Sizde” konulu açık hava mitinginde Bahçeli, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinin ülke sağlığına katkı sağlayacağını söyledi, milletin birliği, milletin huzuru ve refahı. En üst düzeyde katkı sağlamayı umuyordu.

Eskişehir’in Yunus Emre’nin memleketi olduğunu hatırlatan Bahçeli, şunları söyledi:

“Yunus der ki, ‘Dostun kalbini kırma, onu tamir edecek usta yoktur. Kuruyan gönül çiçeğini sulamak yoktur’. Bizler de asırlık bu davete uyarak gönüller kazanmak için buradayız.Umudu diriltmek için elimizi uzatıyoruz.Türkiye’nin iradesini hep birlikte güçlendirme gayretimize Eskişehirlileri her zaman davet ediyoruz.Davetim genç kardeşlerimedir. .Davetim mazlum gönüllere Davetim milli gönüllere Davetim barış arayanlara güvenlik arayanlara sükunete hasret herkese herkese Türk ve Türk Yüzyılına birlikte imza atalım Zulmü silelim zaferde buluşsun şerlere perde çekelim cumhuriyetin şafağında doğal olalım el ele lider ülke türkiyeye ulaşalım bir olalım büyük olalım diri kalalım kardeşliğimizi pekiştirelim orda Ayrılıkta sulh olmaz Ayrılıkta sulh olmaz Çatışmada istikbal olmaz Şehit Battal Gazi’nin emanetlerine sahip çıkmak zorundayız Eskişehir’in ümidini kırmaya çalışanlara karşı birlikte dimdik duralım Eskişehir’in talihini kapatmak için.”

“İSTİKRARIMIZI VE İSTİKRARIMI KORUyarak GELECEĞİMİZİ HAZIRLIYORUZ”

Devlet Bahçeli, engellerin ve zorlukların birlikte aşılacağını belirtti.

Cumhuriyetin yeni yüzyılında güçlü devleti hep birlikte yeniden ayağa kaldıracaklarını vurgulayan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Birlikte Eskişehir’iz. Birlikte Türkiye’yiz. Türk milleti olarak her zaman beraberiz. Bağımsızlığımızı ve istikrarımızı koruyarak geleceğimizi hazırlıyoruz. Bu vatana aşık olmanın kolay olmadığını da iyi biliyoruz. yer sıralı anketler değil, kalemi tükenen gazetecilerin küflü köşeleri değil. Eskişehir’in kesin ve tartışılmaz hükmü kişiliğindedir ama iyilikseverler bu gerçeği anlarlar. 14 Mayıs 2023’te hem 13’üncü cumhurbaşkanını seçeceğiz hem de 28’inci Dönem Milletvekili Seçimini yapacağız. Vakit yaklaştıkça ‘hakaret ittifakı’ ve bölgesinde konuşlanan ittifakın çıkar peşinde koşanların tedirgin ve uykulu olduğunu görüyoruz. Şimdi size soruyorum: Umarım cevabınız mükemmel bir irade çağrısına vesile olur. 14 Mayıs seçimlerine hazır mısınız? sandığa gidecek misin Eskişehir’in onuruna, cumhuriyetin onuruna, Cumhuriyetin kutsal emanetlerine sahip çıkacak mısınız? Elinize geçen rezil partilerden hesap soracak mısınız? Milliyetçi Hareket Partisi’ni sonuna kadar desteklemek için her zaman tam destek verecek misiniz? Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkacak mısınız? “Devam edelim mi diyelim?” Ne güzelsin Eskişehir. Ne kadar cesursun Eskişehir. Tanrı hepinizi korusun. Doğru zaman, doğru adam, 14 Mayıs Recep Tayyip Erdoğan.”

“TÜRK VE KÜRT KARDEŞTİR”

Bahçeli, seçimlerde MHP Eskişehir milletvekili adaylarından da destek istedi.

Eskişehir halkını kuralları çiğnemeye çağıran Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“Eskişehir’in bahtsız kaderini birlikte değiştirelim. CHP’ye oy veren kardeşlerim bu sefer ‘Milliyetçi Hareket Partisi’ adını verelim. YAPTIK Parti’ye oy veren kardeşlerim sımsıcak kucaklaşmamızla buzları eritelim ve buluşalım. ‘üç hilal’ Çünkü rezaletin sonu ‘Zillet ittifakının’ cumhurbaşkanı adayı dürüstlükten yoksun.Kılıçdaroğlu maalesef etnik ve mezhepsel tahrikten saptı.’Milyonlarca Kürt’e terörist muamelesi yapılıyor’ dedi. Peki, terörist Demirtaş’a ne dedi, ‘Kürtlere potansiyel terörist muamelesi yapılıyor.’ HDP’li Pervin Buldan ne dedi: ‘Halkı terörist görüyorlar’ Kürt kökenli kardeşlerimi terörle ilişkilendirmek çok büyük bir yalan ve vatana ihanettir.Kürt kardeşlerimin bölücü terör örgütü PKK ile arasında en ufak bir bağlantı ve bağlantı olmadığının takdir edilmesini ve özellikle bilinmesini isterim.Kürt kökenli kardeşlerim, Türk milletinin muhterem mensupları Hepsinin ağzı PKK’nın ağzıdır.Kılıçdaroğlu terörist Demirtaş’ın dediğini tekrarlıyor.HDP’li Buldan ne derse DÜZGÜN Parti Lideri savunuyor.Bölücü ve şifreli ifadelerle ayırmak isteyenler , hain.”

“TÜRK MİLLETİNİ KANDIRMAZLAR”

Bin yıllık kardeşlik yasası üzerinden hesap uyduranlara tahammül edemeyeceklerini anlatan Bahçeli, “Nifak saçan rezalet partilere tahammül edemeyiz. Türkiye’den intikam almak için fırsat kollayan çok sayıda Türk düşmanı var. Türk milleti aynı sıradadır. Milli birliğimizi ve kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara Eskişehir izin vermeyecektir. Eskişehir, Türkiye’yi kışkırtanların Türkiye’yi etnik ve mezhepsel ayrıma sürüklemesine izin vermeyecektir. Türk milletini kandıramazlar.” değerlendirmesini yaptı.

Bahçeli, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, şunları söyledi:

“Kılıçdaroğlu, 25 Nisan 2023’te burada ‘Mustafa Kemal’in ideallerine inanan herkesin demokrasi ve insan haklarına oy vermesini istiyorum’ dedi. Bugünkü Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminin Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile hiçbir ilgisi ve iltiması yoktur.O halde ‘Mustafa Kemal’ diyenlerin adresi Milliyetçi Harekettir.Sorarım size.Türkiye düşmanlarına karşı birlik miyiz?Teröre karşı birlikte miyiz? örgütler, emperyalizm, onların oyunları? Ebedi kardeşliğimizi birlikte mi savunacağız? MHP’ye evet mi? Cumhur İttifakı’na evet? Recep Tayyip Erdoğan’a evet? Eskişehir halkı yiğittir, göbeği temiz, yüreği geniştir.”

KILIÇDAROĞLU’YA ‘ALEVİ’YİM’ TEPKİSİ

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Alevi” başlığıyla paylaştığı fotoğrafa, “Etnik ve mezhep istismarını istismar edenlerin iyi niyetli olmadığını çok iyi biliyoruz. Kılıçdaroğlu’nun Aleviliği” dedi. samimi değil. Bu bağlamda şimdiye kadar hiçbir taviz verilmedi.” söz konusu.

Bahçeli, partisinin Eskişehir Odunpazarı Meydanı’nda düzenlediği “Aziz Milletim 14 Mayıs’ta Sıra Sizde” konulu açık hava mitinginde, Kılıçdaroğlu’nun Alevi videosuna, etnik ve mezhepsel kimlik politikalarının çok tehlikeli olduğunu hatırlattı.

Kılıçdaroğlu’na, “Uçurumun sonu bu yoldan bir an önce dönülmeli.” Aramayı yapan Bahçeli şunları söyledi:

“Geçtiğimiz günlerde ilk kez Alevi olduğunu itiraf etti. Elbette saygı duyuyoruz. Alevi olduğunu söylemekte haklı buluyoruz. Ancak bugüne kadar neden konuşmadığını kararlılıkla soracağız.” 14 Mayıs’a yaklaşırken bu açıklamaya neden ihtiyaç duyduğunu ve Eskişehir’de yaşam ve var olma mücadelesi veren Alevileri, İslam inancına mensup kardeşlerime selam ve sevgilerimi gönderiyorum, onları çok sevdiğimizi beyan ediyorum. Herkesin etnik kökenine, mezhebine, yöresine, anadiline hürmet ve hürmet edilir.Biz ahlakla bezenmiş kutsal bir hareketiz.Yezid’le kazanmaktansa Hüseyin’le şehit olmayı isteriz.Fakat mezhepçiliği,etnikliği bizim için korkunç bir tehdit olarak görüyoruz. Etnik ve mezhepçiliği suiistimal edenlerin iyi niyetli olmadığını çok iyi biliyoruz.Milli ve manevi değerlerle bütünleştiğimiz bir Türkiye’ye ulaşmak hepimizin ortak hedefidir.”

“ALEVİ İSLAM DİNİ KARDEŞLERİMİZ BİZİM CANIMIZDIR, KARDEŞİMİZDİR”

Her alanda bir uzlaşma ortamının oluşması gerektiğine değinen Bahçeli, uzlaşmanın adresinin büyük Türk milletinin tarihi varlığı olduğunu vurguladı.

Aşılamayacak, aşılamayacak hiçbir sorun olmadığını anlatan Bahçeli, şöyle devam etti:

“Alevi İslam’a inanan kardeşlerimiz yanımızdadır. Peygamberimiz, Peygamberimiz, kıblemiz, kitabımız, inancımız, acımız, sevincimiz birdir. Bu çerçevede mezhep fitnesini çıkaranlar, düşmanlığı aşılayanlar. Yıllardır bizden olmayan, bizden olmayan, bizim gibi hissetmeyen, bizim gibi inanmayan bozgunculardır.Siyasi kaygılardan uzak, cami-cemevi fitnesine dönüştürmeden kabul edilmelidir.Cemevi inanç ve kültür hayatımızın vazgeçilmez bir gerçeğidir.bu gerçeğin yok edilmesi, asıl anlamından ve müktesebattan kopması büyük tehlikedir.alevi İslam inancına mensup kardeşlerimiz cemevinin ibadet yeri olarak kabul edilmesini arzu etmektedir. Aynı zamanda kültürel bir yapıya sahiptir.

Eğer Alevi kardeşlerimiz cemevini bir ibadet yeri olarak görüyorlarsa, ki bu da budur, bizim yapmamız gereken ona saygı duymak ve ön karar ambargosundan kurtularak destek ve destek olmaktır. Çekinecek, tereddüt edecek ya da endişelenecek bir şey yok. Kimin nerede, nasıl ibadet edeceğine dair yazılı bir kural, bağlayıcı bir karar, genel çerçeve ilke yoktur. Bunlar samimi görüş ve değerlendirmelerimizdir. Kılıçdaroğlu bir kez olsun kamuoyu karşısına çıkıp cesaretini, tekliflerini, dileklerini paylaştı mı? Alevi İslam inancına mensup kardeşlerimizi siyaset malzemesi yapmaktan başka neyi amaçladı? Sayın Kılıçdaroğlu, Eskişehir bu sefer size inanmayacak. Milletimiz size asla prestij vermeyecektir. 14 Mayıs’tan sonra hayatınızın geri kalanını geçirmek için gideceğiniz tek yer konutunuz olacak.”

“CUMHURİYET İTTİFAKI TÜRKİYE’NİN BARIŞÇI, İNANÇLI YÖNETİMİ İÇİN VARDIR”

Devlet Bahçeli, sıranın aziz millete geldiğini belirterek, “O halde aziz millet, rezaleti ‘durdurma’ sırası sizde, Eskişehirli kardeşlerim Cumhurbaşkanı’na ‘devam’ için yürüyüşünüzde.” ifadesini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 14 Mayıs’tan sonra yasama faaliyetlerini harekete geçirmek, istikrar ve denetim işlevinin teminatı olabilmesi için TBMM’de yüksek temsil gücüne kavuşmasının hayati önem taşıdığını belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

“Cumhur İttifakı, Türkiye’nin barışçıl ve inançlı yönetimi için vardır. Cumhur İttifakı, istiklalin bekçisidir, geleceğin mimarıdır. Mecliste güçlü bir Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı, dünyada güçlü bir Türkiye demektir. Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı güçlüyse vatandaşımızın midesidir, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı güçlüyse demokrasi garantidir, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı güçlüyse hedef Türkiye’nin lider ülkesi olarak Türk ve Türk Yüzyılı olacak, vizyonu Allah’ın izniyle gerçekleşecektir.Milletimize hangi sözü verdiysek, 27”’ . Cumhur İttifakı olarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin son 5 uygulama döneminde kronik sorunlara neşter vurduk. Çözülemez görünen tüm sorunları çözmeyi başardık. Cumhur İttifakı’nın umut olduğunu gösterdik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” Türkiye’nin güçlü ve istisnai başarılarıyla ülkemizin önünün açılmasına gururla tanık olduk.

Bahçeli, Cumhuriyetin 100. yılında millete verdikleri 100 sözün tamamını yerine getirmeye kararlı olduklarını sözlerine ekledi.

BAHÇELİ’DEN ANAYASA MAHKEMESİNE SERT TEPKİ

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, Kütahya Mitinginde “14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sizde” dedi.

Bahçeli, “Anayasa Mahkemesi Başkanı, yüksek yargı içindeki rezalet ittifakının hasta koludur. Bunu reddediyoruz. Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın açıkça haddini ve hukuku aştığını düşünüyoruz” dedi.

KAYNAK: HABER7

refahiyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort