Ekonomi

Balıkesir Tarımsal Kalkınma Kooperatifine Destek

Balıkesir’in Balya ilçesinde faaliyet gösteren Dörtyol Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından desteklenecek olan “Çarmıklı Kına ile Eller Gelişiyor” projesi için imza töreni düzenlendi.

GMKA’nın Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü’ne uygun olarak yürüttüğü Toplumsal Gelişimi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında desteklenen proje ile işleme adına atıl üretim tesisi kurulması, Balya ilçesi Çarmık Mahallesi’nde yaşayan kadın üreticilerin ürünlerini paketleyip internet ortamında nihai tüketiciye ulaştırmak. Kırsal kesimde bir istihdam mekanizması oluşturulması planlanmaktadır.

Proje sözleşme imza töreni GMKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Kooperatif Lideri Ahmet Kaya, Balıkesir Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAYKOOP) Lideri Faruk İtina ve başta kadın üreticiler olmak üzere kooperatif üyelerinin katılımıyla GMKA Balıkesir hizmet binasında gerçekleştirildi.

Bölge kooperatiflerinin ücretli çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren GMKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, “Ajansımızın açıkladığı Kırsal Ekonominin Geliştirilmesine Yönelik Mali Destek Programı ve Sosyal Kalkınmayı Destekleme Programı ile iş yapma kültürünü geliştiriyoruz. Tarımda kooperatifler aracılığıyla ortak iş yapma Verimlilik ve verimliliğin sağlanmasını ve kadınlarımızın değerli emeğini önemsiyoruz.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu