Haber

Bild’den ilginç analiz: Türkiye krizleri avantaja çevirerek Almanya’nın tahtına oturdu

Almanca Bild Gazetede dikkat çekici bir analiz yayınlandı. analizde Türkiye’nin Ukrayna ve Rusya savaşında başarılı bir diyalog yürüttüğüne dikkat çekilerek, ihracatını ikiye katladığı ve bu sayede Almanya’nın yerini aldığı ifade edildi.

DİYALOG BAŞARI VURGUSU

Türkiye’nin NATO üyesi olarak varlığını sürdürdüğünü belirterek, Rusya’ya yönelik yaptırım kampanyalarının bir parçası olmadan Kremlin ile diyaloğu sürdürmeyi başardı. Bild,Eleştirel başladığı analizine Türkiye’nin başarısını da dahil etmek zorunda kaldı.

BİR YILDAKİ RAKAMLAR

Gazete, Türkiye’nin Rusya ile olan ithalat ve ihracat rakamlarını sadece bir yılda ikiye katladığını aktarıyor., Türkiye’nin bu şekilde Almanya’nın tahtını elinden aldığını söyledi.

Bild, Rusya ile iş yapan Alman şirketlerinin son bir yılda Türk şirketlerinin boşluklarını doldurmasını izlemek zorunda kaldığını söyledi.

ALMANYA’NIN DEĞİŞTİRİLMESİ

Bild, Türkiye’nin de Rusya’ya makine ve teçhizat satışında Almanya ile aynı pozisyonu aldığını söyledi. “Türkiye Almanya’nın yerini aldı” iFişlerini kullandı.

TİCARİ İŞBİRLİĞİ HACMİ ARTIRILACAK

Savaşta yaşanan krizlerin Türkiye tarafından avantaja çevrildiğini yazan gazete, “Savaşın kazananı Türkiye’dir” ifadesini kullandı. Türk markalarının Rusya pazarında giderek daha büyük bir yer işgal ettiğini söyleyen Alman gazetesi, iki ülkenin 2030 yılına kadar çok büyük bir ticari ortaklık sağlayacağını vurguladı.

incesu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu