Haber

Sabancı Holding’ten deprem bölgesine yardım

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkıma neden olan 2 büyük depremin ardından iş dünyası seferberlik ilan etti.

Sabancı Holding, depremlerin açtığı yaraları sarmak için yardım kampanyası başlattı.

Yardım tırları gönderildi

Tüm ekiplerini seferber eden şirketten yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;

– Sabancı Topluluğu olarak şirketlerimiz, iş ortaklarımız ve Sabancı Gönüllüleri ile bölgedeki 7 bin çalışanımız, yakınları ve depremden etkilenen insanlarımız için tüm yaralar iyileşene kadar sahadayız.

– Şu an için bölgedeki Sabancı adını taşıyan tüm kurumlarda konaklama ve barınma sağlanmaktadır.

– CarrefourSA olarak su, kuru mama, sıcak mama, bebek maması ve hijyen ürünleri gibi temel ihtiyaçların karşılanması için seferber olduk. Depremin olduğu ilk gün bölgelere yardım tırları sevk edildi.

– Sabancı Gönüllüleri sağlık çalışanı ve otomobil kurtarma sertifikalı grup deprem bölgesine gönderildi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen 200 kişilik Sabancı arama kurtarma ekibi, arama kurtarma çalışmalarına artık aktif olarak katılıyor.

– Kurtarma teçhizatı ve muhaberenin devamlılığı için 600’den fazla jeneratör ve elektrik altyapısı, akaryakıt sevkiyatları, gözetleme teçhizatı, arama kurtarma teçhizatı ve iş makinaları süratle bölgeye sevk edildi.

– Teknosa üzerinden verilecek teknolojik ihtiyaç malzemelerinin siparişleri sarsma bölgesine teslim edilmeye devam edilmektedir.

– İlk etapta Adana ve Hatay’da 100 adet seyyar tuvalet kuruldu.

-Acil ihtiyaç malzeme tırları bölgeye sevk edildi.

– 10 bin kişiye yemek sağlayan seyyar mutfak kuruldu. Beslenme ihtiyaçlarının en azından bir kısmını karşılamaya hizmet eder.

haber-sarigol.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu