Haber

Yunanistan’da polisin açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden çocuk için düzenlenen eylemde olay çıktı.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da 5 Aralık’ta polisin açtığı ateş sonucu ağır yaralanan ve bugün yaşamını yitiren 16 yaşındaki erkek çocuk için düzenlenen eylemde olay çıktı.

Merhum Roma asıllı Kostas Frangulis için Atina’nın merkezinde toplanan grup, “Roma’nın hayatı değerlidir” diyerek Frangulis için adalet çağrısında bulundu. formu seslendirdi.

Bir grup gösterici ile polis arasında çıkan gerginlik sonucunda polis, aktivistleri dağıtmak için biber gazı ve tazyikli su kullandı. Olaylar sonucunda çok sayıda kişi gözaltına alındı ​​ve bir aktivist yaralandı.

Frangulis için Selanik’in Kamara bölgesinde bir araya gelen aktivistler, kent merkezinde protesto gösterisi yaptı ve polis şiddetine karşı sloganlar attı.

Atina’nın batısındaki Aspropirgos bölgesindeki Roma mahallesinde de demiryolu yakınında yakılan yangınlar nedeniyle tren seferleri aksadı.

Polis ülke genelinde protestolara karşı güvenlik önlemi alırken, Atina’da Romanların yaşadığı bölgelerde önlem olarak otobüs seferleri durduruldu.

Polis, aldığı benzini ödemeyen gencin peşine düştü.

Yunanistan’ın Selanik kentinde “dur” ihtarına uymayarak kaçan sürücü, 5 Aralık’ta polisin ateş açması sonucu başından ağır yaralanmış, yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı.

Yunan Polis Teşkilatından (ELAS) yapılan açıklamada, aldığı akaryakıtı ödemeden oradan ayrılan benzin istasyonu çalışanının şikayeti üzerine polisin çocuğu takibe aldığı belirtildi.

Açıklamada, polisin, polisin takibinden kaçmak için tehlikeli bir şekilde araç kullanan ve uyarıları dikkate almayan çocuğu iki el ateş ederek durdurmaya çalıştığı kaydedildi.

Ipokrateio Hastanesi’nden bugün yapılan açıklamaya göre, 5 Aralık’tan bu yana tedavi gören çocuk bu sabah hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu