Ekonomi

S&P 500 endeksindeki teknik ilerleme yükselen zirvelere işaret ediyor – Fairlead Strategies

S&P 500 endeksi, kısmen yapay zeka teknolojisine yapılan güçlü yatırımlar nedeniyle yarı iletken şirketlerinin hisselerinin de desteğiyle Cuma günü şimdiye kadarki en yüksek seviyesine yükseldi. Böylece endeks iki yıldan fazla bir süreden sonra ilk kez rekor seviyeden kapandı.

Fairlead Strategies’teki teknik analistler bugünkü önemli yükselişi ve rekor kapanışı teknik tablolarını güncelleme fırsatı olarak görüyor… ve sonuçlar dikkat çekici. Analistler, grafiklerdeki mevcut yükseliş eğiliminin doğrulanması halinde bunun hem kısa hem de uzun vadede daha da yüksek endeks seviyelerine yol açabileceğini belirtiyor.

Analistler, “Yükseliş trendi onaylanırsa, bunu teknik analiz için yalnızca grafikteki fiyat engellerini ortadan kaldırmakla kalmayıp aynı zamanda daha fazla yukarı yönlü hareket yaratacak olumlu bir işaret olarak yorumluyoruz” dedi.

Ne kadar yükseğe çıkıyor? Analistler endeksin önümüzdeki birkaç ayda 5200’ün üzerine çıkabileceğini ve önümüzdeki altı ay veya daha uzun süre içinde 6100’ü geçebileceğini varsayıyor.

“S&P 500 endeksinin aylık grafiğinde, uzun vadeli (altı aydan fazla) yaklaşık 6120 projeksiyonu ve haftalık grafikte yaklaşık 5220 orta vadeli (yaklaşık üç ila dört ay) projeksiyonu bulacaksınız.” analistler söyledi. “Bu tahminler aşırı iyimser olabilir ancak yine de olumlu bir görünüme işaret ediyorlar. Yükseliş trendi, 4819 seviyesinin üzerinde art arda ikinci haftalık kapanışla teyit edilecek.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu